Leks Stüdyomuzu açtık!

Her fotoğrafçının, prodüksiyon ve müzik işleri ile uğraşanların herhalde en çok istediği şeylerden biridir, ev stüdyosu. Ben de yıllar sonra epey yavaş adımlarla ilerledikten sonra 2017 ortalarında işi sonlandırdım. Fotoğraf, video, müzik 3 konsepti de bir ev içine sığdırmaya çalıştım.

Tabii stüdyo içeriği için çok çok paralar harcamadım, olabilecek en minimum maliyetlerle çözüme ulaşmaya çalıştım. Ya elimdeki eşyaları yenileyerek, ya da iş görecek fazla maliyeti olmayan eşyalarla işi çözmeye çalıştım. Aşağıdaki karşılaştırma fotoğraflarından da az çok anlayacaksınızdır.


Ekipman seçiminde de her şeyi bir anda alıp yüklemek yerine, 4 sene boyunca ihtiyaç doğrultusunda aldıklarımı kullanmaya çalıştım.  Bir anda bir çok eşya veya ekipman alıp daha sonra piyasadan beklediğini alamayıp yaptıkları yatırımların, büyük veya küçük, ne yazık ki ellerinden gittiğini gördüm.  O yüzden bir anda bir işe büyük yatırımlarla girmek hiçbir zaman benim olayım olmadı.   

Kullandığım ekipmanlara da fırsat buldukça değinirim. Ali Express satıcıları da sağ olsunlar beni kırmayıp taa Çinlerden bana ufak tefek bir şeyler gönderdiler. Bazıları hüsran bazıları ise gayet iş gören ekipmanlar. Tabii Türk markalarına da yönelip destek olalım dedim ama çok büyük oranda boşa yatırımdan öteye gitmedi. Bunlara ayrıca değineceğim.  

Tabii bunları yaparken tek başına bir yere kadar tırmalayabiliyorsun. Bu konuda en başta destek olan Seçilciğime, daha sonra Metin Çetin çekirgemize ve duvar çizimleri için Burak Eldek Hocamıza buradan da teşekkür edeyim. Teşekkürler 🙂

Bundan sonra Leks Studio olarak kişisel çekimlerden, stock ve ürün çekimlerine, bebek çekimlerinden çocuk çekimlerine ordan da (biometrik çekimlere :P) video produksiyon işlerine kadar elimizin ulaşabildiği yere kadar kendimizce uğraş içerisine gireceğiz bakalım.  

Çaya çorbaya bekleriz.
(Stüdyonun son hali onal Timelapse kurulum halini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.)

https://www.facebook.com/leksphotostudio/
https://www.instagram.com/leksphotostudio/

Meydankavağı / Antalya